חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוח נסיעות לחול

ביטוח נסיעות לחול

ביטוח נסיעות לחו"ל – השוואת מחיר ומציאת מחיר זול

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לדאוג לו כאשר מתכננים טיול לחו"ל, הביטוח נועד לסייע במקרים שונים ומגוונים החל מביטוח כבודה, למקרה שציוד שלקחתם לא יגיע ליעדו, דרך ביטוח לרכב השכור ועד לחילוץ והצלה במקרה הצורך.

כאשר מחפשים ביטוח נסיעות לחול חשוב מאוד לא להסתכל רק על המחיר, אם כי הוא בהחלט משמש כגורם חשוב, אלא להסתכל גם על המפרט של הביטוח, אתם לא רוצים לקחת ביטוח זול ובמקרה הצורך לגלות שהוא לא מכסה כמעט שום דבר.

כאשר אנחנו מתכננים טיול לחול אנו משווים מחירים כמעט בכל תחום. משווים טיסות, רכבים, מלונות מחירי אטרקציות ועוד. אבל לרוב בביטוחים אנחנו קצת "מחפפים" או שאנחנו הולכים עם העדר או שפשוט מוצאים משהו נחמד או מוכר ובוחרים בו. כל עוד הכל עובר כשורה ואנו לא נזקקים להפעלת הביטוח כנראה שלא ממש נרגיש בהבדל, אך אם חלילה נצטרך להפעיל אותו אז נתחיל לגלות האם הביטוח שבחרנו אכן מספק את הסיוע לו ציפינו.

כאשר אני חיפשתי ביטוח לי ולמשפחתי התוודעתי לאתר Smartt שהופך את נושא איתור הביטוח המתאים להרבה יותר פשוט וקל. אתר Smartt מבצע למעשה השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות תוך התייחסות לצרכים שלכם, בצורה זו תקבלו גם את המחיר הטוב ביותר וגם את הפוליסה המתאימה לכם ביותר מבלי שתצטרכו לשלם על דברים מיותרים.

הערה חשובה: בדיקת הביטוח נעשית בסופו של דבר מול מערכת אוטומטית וממוחשבת ולכן חשוב מאוד לקרוא את הסעיפים השונים, תקרות הכיסוי, מה הפריטים שמכוסים ומה המשמעות של כל כיסוי וכיסוי זאת כדי להימנע מעוגמת נפש ולוודא שאכן הכיסוי שרכשתם מתאים לדרישות ולצרכים שלכם.

ביטוח נסיעות

מתי כדאי לעשות את הביטוח

את ביטוח הנסיעות אפשר לעשות עד 3 שעות לפני הטיסה, כאשר ההמלצה היא לעשות זאת סמוך לזמן רכישת כרטיסי הטיסה, זאת מכיוון שבמרבית הפוליסות יש כיסוי שמאפשר לבטל או לקצר את הנסיעה מסיבה רפואית (סיבה שמצריכה אשפוז או המלצת רופא לא לטוס) .

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה שהיא

כפי שציינתי מרבית הפוליסות מאפשרות ביטוח ביטול טיסה מסיבה רפואית, אך מה עושים אם אתם רוצים לבטל כי לא מסתדר לכם, כי בסוף צץ משהו שלא חשבתם עליו במקרה כזה ביטוחים הסטנדרטים לא יוכלו לעזור, אבל יש פתרון והוא נקרא ביטוח לביטול טיסה מכל סיבה שהיא (לא סיבה רפואית) את כל פרטים על הביטוח תוכלו למצוא בקישור הבא: ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה שהיא.

סוגי ההרחבות

ביטוח הנסיעות הבסיסי כולל לרוב מספר כיסוים שחלקם ניתנים לשינוי וחלקם לא, כאשר תגיעו למסך הרחבות הביטוח תוכלו למצוא בו מספר הרחבות שעליהם אנסה לפרט (שימו לב מדובר על הסבר שנועד לתת תיאור כללי ויש לבדוק כל הרחבה בצורה פרטנית)
התנאים המלאים והמחייבים מפורטים בתנאי הפוליסה של חברת הביטוח.

חיפוש איתור וחילוץ – כיסוי שלרוב מופיע כחלק מהפוליסה הבסיסית ונועד במקרה בו יש צורך להפעיל שירותי איתור וחילוץ, שימו לב כי ישנם החרגות למדינות שונות בעיקר כאילו שאין לישראל יחסית דיפלומטיים איתם.

ביטוח כבודה – כיסוי למקרה שבו הכבודה אבדה / נגנבה / עוכבה. יש לוודא כי מקבלים אישור בכתב מחברת התעופה ובמקרה של גניבה או אובדן יש לפנות לתחנת המשטרה הקרובה להגשת תלונה כולל פירוט הפריטים.

ספורט אתגרי – כיסוי שמתאים למי שמתכנן פעילות אתגרית כתחביב לדוגמה: טיול ג'יפים, טרקטורונים, צלילה, גלישת גלים ועוד (גלישת סקי נמצאת בכיסוי אחר)

טלפון סוללארי – כיסוי למקרה של אובדן / גניבה של הטלפון הסלולרי בחו"ל, במקרה הצורך יש לפנות לתחנת המשטרה הקרובה עם פרטים מלאים על סוג הטלפון, הדגם וכו'.

פעילות חורף – כיסוי שנועד למי שמתכנן פעילות חורף כתחביב דוגמת גלישת סקי.

ביטול וקיצור נסיעה – כיסוי הכולל אפשרות ביטול במקרה של בעיה רפואית פתאומית (לא תקף לגבי החמרה במצב קיים או הריון), שימו לב מדובר על בעיה רפואית בלבד, במקרה שאתם מעוניינים בביטוח שיכסה ביטול מכל סיבה שהיא (לא רפואית) יש לעשות ביטוח מתאים עליו תוכלו לקרוא בקישור הבא: ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה שהיא.

אחריות כלפי צד ג' – כיסוי שלרוב מופיע כחלק מהפוליסה הבסיסית ונועד לכסות במקרה של פגיעה בצד שלישי במסגרת מגבלות הפוליסה ולתקרה המבוטחת.

אובדן / גניבת מצלמה – כיסוי שנועד למקרה של אובדן / גניבה של מצלמה עד לסכום המצויין בפוליסה.

ביטול השתתפות עצמית לרכב שכור – ביטוח לרכב שכור, נקרא גם ביטוח החזר השתתפות עצמית, זהו ביטוח שנועד לכסות השתתפות עצמית במקרה של תשלום לחברת השכרת הרכב, במקרה הצורך משלמים לחברת ההשכרה שומרים את הקבלות ומקבלים החזר בהתאם לפוליסה.

מחשב / טאבלט – כיסוי שנועד למקרה של אובדן / גניבה של מחשב או טאבלט עד לסכום המצויין בפוליסה.

תאונות אישיות – כיסו למקרה של חלילה מוות נכות או אבדן אברים כתוצאה מתאונה בחול

מסך הרחבות סמארט
מסך הוספת הרחבות

מה קורה אם נתקלתם בבעיה בחו"ל

במקרה שחלילה נתקלתם בבעיה רפואית דחופה בחו"ל צרו קשר עם חברת הביטוח ופעלו בהתאם להנחיותיה. שימו לב: בכל הוצאה כספית הכרוכה בהפעילת הביטוח או בעיה רפואית כלשהי, חובה לתעד ולשמור את הקבלות והניירת המקורית המוכיחים את התשלום בפועל ובנוסף יש לשמור צילום כגיבוי.
רשימת החברות ודרכי ההתקשרות בזמן חרום בקישור הבא: דרכי יצירת קשר עם חברות הביטוח בזמן חרום

איבוד כבודה בחו"ל וכיסויים נוספים

במקרה בו ביטחתם את הכבודה והיא אבדה/נגנבה יש צורך לפנות לתחנת המשטרה המקומית ולדווח על כך כולל פירוט של הפריטים שנגבנו/אבדו, את אישור הגשת התלונה יש לשמור ולהעביר לביטוח לצורך קבלת פיצוי (שימו לב ההצהרה שלכם בתחנת המשטרה תקבע את סכום הפיצוי אותו תקבלו).

בביטוחים השונים ניתן לרכוש כיסויים שונים ומגוונים דוגמת כיסוי לאובדן טלפון, מחשב נייד, מזוודה ועוד ועוד. לכל אחד מהכיסויים הנחיות שונות אשר יש לקרוא ולפעול לפיהם על מנת לוודא שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם במקרה הצורך.

איך מגישים תביעה

אחד הדברים שאהבתי בSmartt זה לא רק השוואת המחיר (שהוא בהחלט חשוב) אלא גם העובדה שבמקרה הצורך הם יוכלו לסייע במילוי טפסי התביעה וליווי שלהם עד לקבלת הפיצוי. פרטים נוספים על אופן הגשת התביעה במקרה בצורך בקישור הבא: הגשת תביעה במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל.

ביטוח נסיעות

סעו וחזרו בשלום בתקווה שלא תצטרכו להפעיל אף ביטוח.

אז מה היה לנו?