לוגו האתר
חיפוש
Close this search box.
כרטיסי סים

רכישת כרטיס סים בפאפוס

תקשורת וגלישה סלולרית בקפריסין

אחת הסיבות שלנו ליציאה לחופשה היא הרצון להתנתק מהמולה ומהשגרה היומיומית, אך בפועל ובחיים הדינאמים שבהם אנו חיים, הדבר כמעט בלתי אפשרי, בין אם מדובר בשיחות למשפחה או לעבודה, בין אם מדובר בצורך לנווט או סתם כדי לעדכן את פרופיל הפייסבוק שלכם בתמונות מהטיול. גם בקפריסין כמו ביעדים שונים בעולם קיימות מספר אפשרויות שיעזרו לכם להישאר מחוברים.

איזו חבילה אתם צריכים

התשובה לשאלה הזו תלויה באופי השימוש שלכם והוא עובד בערך כך.
אם הצורך הוא רק לשימוש בתוכנות ניווט דוגמה ווייז, ממש לא צריך חבילה גדולה מידי. וייז היא אפליקציה די חסכונית בנתונים וצורכת כמה עשרות MB בודדים ליום, כך שלרוב ממש לא תצטרכו חבילה גדולה מידי לשימוש זה בלבד. אם אתם מתכננים לגלוש בצורה מאביבית כולל סרטוני יוטיוב, פייסבוק וכו׳ כנראה שתצטרכו חבילה גדולה יותר.

האפשרויות העומדות לרשותכם:

רכישת סים וירטואלי – זוהי אפשרות חדשה יחסית ובה אין צורך בסים פיזי, רוכשים סים וירטואלי מתחברים בקלות ונהנים מאפשרויות תקשורת במחיר מוזל
מחירים, הסבר מלא על הפעלת השירות ועוד ניתן למצוא בקישור https://bit.ly/CyprusEsim

רכישת חבילת גלישה מהספק הסלולרי שלכם – כל חברה מציעה ללקוחותיה מסלולים שונים לגלישה ושיחות בחו״ל, מומלץ לשקול ולבדוק היטב את החבילות הללו ולא להצטרף אליהם באופן אוטומטי מכיוון שלעיתים הן יקרות ולא ממש משתלמות. כמו כן שימו לב כי חברות שונות גובות תשלום נוסף על סים בהתחברות לרשת סלולרית אחרת או הגבלות בעת מעבר בין מסלולים באותה הרשת. במידה והחלטתם להתחבר לרשת הקיימות מומלץ לבדוק את הנקודות הבאות: האם יש הגבלת גלישה או שיחות? מה קורה כשחורגים וההגבלה ומה החיוב שתדרשו לו? איך יוצרים קשר עם התמיכה הטכנית? מה שעות הפעילות של התמיכה הטכנים? האם החבילה כוללת גם שיחות או רק גלישה וכו׳

רכישת סים מקומי – בקפריסין פועלות שלוש חברות תקשורת, אשר מאפשרות לרכוש דרכן כרטיסי סים מקומיים, כרטיסים אילו ניתנים לרכישה כשהם טעונים מראש ובאמצעותם ניתן לגלוש ולבצע שיחות ברחבי האי.

חברות התקשורת הן PrimeTel, MTN, CYTA וניתן לרכוש את כרטיסי הסים של החברות בשדה התעופה, קיוסקים ובחנויות החברה.

היתרון בשימוש בכרטיס שכזה, הוא העובדה כי סכום החיוב ידוע מראש וללא הפתעות מיותרות. החסרון הוא בכך שעם החלפת הכרטיס אתם למעשה מוותרים על המספר הישראלי שלכם, אם כי הווטסאפ שלכם ימשיך לפעול ללא בעיות מיוחדות.

מספר טיפים ודגשים

*גם אם רכשתם כרטיס סים מקומי, אנו עדיין ממליצים לגבות עצמכם באמצעות אפליקציות ניווט אשר מאפשרות שימוש במפות אופליין, מפות אילו אינן דורשות חיבור לאינטרנט, כאשר ההמלצה היא בעיקר למי שמתכנן טיול באיזור ההרים, ששם הקליטה לא תמיד במיטבה.

* אין טעם לרכוש כרטיס הכולל שיחות, במידה ואינכם מתכננים לבצע שיחות בתוך קפריסין.

*גם אם רכשתם כרטיס סים מקומי, השתדלו לעשות שימוש באינטרנט אלחוטי במידה וקיים במלון בו אתם מתארחים או במסעדות ונקודות שונות בהם תבקרו.

*לבעלי אייפון או גלקסי שצריכים לפתוח את הכרטיס עם סיכה, מומלץ מאוד לדאוג מראש לסיכה שכזו.

*שימו לב, כי במהלך הגדרת הסים נדרשת סיסמא אותה יש להקיש. הסיסמה מצויינת בהוראות שמצורפות לסים.

MTN

זוהי אחת מחברות התקשורת הגדולות בקפריסין, לחברה ישנו סניף בשדה התעופה של פאפוס, סמוך למסוע איסוף המזוודות, ובקניון שדרת המלכים שבעיר.

עלות סים לגלישה בלבד היא כ-20 אירו ל2 ג'יגה גלישה, אשר בהחלט אמורים להספיק לניווט במקום.

חשוב מאוד לא לשכוח לעשות אקטיבציה למכשיר ולוודא במקום! שאתם מצליחים לגלוש (לפני שאתם ממשיכים בדרככם).

הגדרת סים MTN לאנדרואיד

הגדרות ->חיבורים -> רשתות תקשורת סלולרית -> שמות נקודות גישה -> הוספה

שם – להקליד – MTN Internet

APN – להקליד – Internet

סוג אימות – לבחור – PAP או CHAP

סוג APN – לבדוק שמופיע – default

שמירה ע"י לחיצה על 3 הנקודות שבצד שמאל של המסך

לסיום בחירה ע"י סימון V ברשת MTN Internet

ולהפעיל את המכשיר מחדש

(תודה מיוחדת לחברת הקבוצה אמירה על הסבר המפורט)

מכשירי אייפון

לבעלי מכשירים מסוג אייפון אין צורך בעדכון מיוחד, ברגע שמחליפים סים ההגדרות מתעדכנות אוטומטית