לוגו האתר
חיפוש
Close this search box.
השכרת רכב בפאפוס

רישיון נהיגה בפאפוס

האם צריך רישיון נהיגה בינלאומי בקפריסין?

על אף שבבעיר פאפוס עצמה ישנה תחבורה ציבורית די טובה, השכרת רכב בפאפוס היא הדרך הנוחה והקלה ביותר להתנייד באזור במיוחד אם אתם מתכננים לצאת מגבולות העיר לכיוון אזור הרי הטרודוס, הלגונה הכחולה ושאר המקומות באי.

לאחר הזמנת הרכב השכור, וכמובן הביטוח לרכב, עולה לא פעם השאלה, האם צריך רישיון נהיגה בינלאומי על מנת לנהוג בפאפוס שבקפריסין.

התשובה הרשמית על פי המשרד התחבורה הישראלי כל בעל רישיון נהיגה ישראלי, מחויב בהוצאת רישיון בינלאומי טרם היציאה לחוץ לארץ. על פי הנחיות המשרד לא ניתן לנהוג במדינות זרות עם רישיון ישראלי בלבד.
אך שימו לב על פי עדויות רבות בקבוצת הפייסבוק שלנו, ככל הנראה בקפריסין לא תהיה לכם כל בעיה לשכור רכב גם עם הרישיון הישראלי, אם כי בשל העלות הנמוכה להוצאת רישיון בינלאומי אנו ממליצים בחום להוציא רישיון שכזה ולו רק כדי למנוע אפשרות לבעיה כלשהי בעת השכרת הרכב או במידה ותצטרכו להציג רישיון לשוטר מקומי.

שימו לב:

  • במידה והוצאתם רישיון נהיגה בינלאומי עדיין תצטרכו לקחת איתכם גם את הרישיון הישראלי, מכיוון שעל פי ההנחיות יש להחזיק את רישיון הנהיגה הקבוע בצמוד לרישיון הנהיגה הבינלאומי.
  • כדי להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי, יש צורך להגיע לאחת מהתחנות להנפקת רישיון נהיגה בינלאומי (של חברת פמי, איסתא וממסי) ולהביא את תעודה מזהה (תעודת זהות או דרכון) ואת רישיון הנהיגה הישראלי.
  • לא ניתן להנפיק רישיון נהיגה בינלאומי לנהג חדש שנדרש לו מלווה.
  • הרישיון הבינלאומי מוכר בכל המדינות החתומות על אמנת ג'נבה בשנת 1949 ו/או אמנת וינה בשנת 1968.

סעו בזהירות ושימרו על עצמכם.

לחצו כאן לחיפוש רכבים להשכרה