לוגו האתר
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

סיפור הטיול של משה

טיול גיפים בקפריסין
תקציר: נסיעה של מבוגר יחד עם שני ילדים בני 10 ו12 לארבעה ימים. אתייג את הhigh lights שלנו: לינה בפאפוס, הסתובבות בפאפוס, קורל ביי, לאצ׳י, אווקאס, אדוניס, שייט, טיילת, בית חב"ד, כשרות.
 
1. טיסה בריינאייר – אין מה לפרט על מה שכבר נכתב, אך חשוב לי לציין שאפשרי בהחלט לנסוע ל4 ימים עם תיק גב. אם אין לכם שאיפות גדולות לחזור לארץ עמוסי שקיות שופינג ואם אין לכם כוונה לדפוק הופעה כל ערב – תחסכו לעצמכם את עלות העבודה הנוספת. חבל.
בנוסף, לקחנו טיסת מוצאי שבת מאוחרת, כך ששילמנו על עוד לילה אך הרווחנו יום שלם! הייתי עושה זאת שוב.
הזמנתי מראש רכב שכור דרך אפליקציית rent a car וחיכה לי בחור מחברת ההשכרה global כפי שצוין בהזמנה. נסיעה של 5 דקות עם הבחור לחניית החברה, קבלת רכב אחרי הצגת רשיון נהיגה ופקדון באשראי. ממליץ מאוד להסתובב עם רכב! מקסימום גמישות, מינימום זמן המתנה כדי לצאת/לחזור. נהיגה בקפריסין גם ככה רגועה, אז אין מה להיבהל מנהיגה בצד שמאל.
 
2. יום ראשון – הלכנו ישירות למצודת פאפוס, חנייה חופשית צמודה (ביום! בלילה הרבה יותר עמוס וצריך לחפש מגרש חנייה שעולה כ2 יורו). טיילת נחמדה, אפשרות להכנס לים דרך הטיילת כולל תאי החלפת בגדים ושירותים.
שייט מהמרינה של כשעה וחצי כולל כניסה למים במהלך השייט. בדיעבד – הייתי מוותר על חשבון השייט של לאצ׳י.
נסיעה לקורל ביי – חוף נחמד, שם השכרתי סירת פדלים עם מגלשה קטנה מובנית מעליה כל כך שזה היה אטרקטיבי לילדים. החוף היה צפוף ולא קל למצוא שם מקום להניח את הדברים. בדיעבד – משקיע את הזמן של השייט בפאפוס+השהייה בקורל ביי בחוף לאצ׳י.
 
2. יום שני – הזמנה מראש של טיול ג׳יפים לחלק הצפון מערבי של האי עם נהג-מדריך דובר אנגלית טובה. נסיעה דרך כפרים ודרכי עפר לערוץ האוואקס,
לארה ביי (חוף הצבים, כולל כניסה למים), מרחצאותת אדוניס, כניסה לכמה כפרים ותצפיות. אני נהניתי (הילדים גם, אבל פחות דיבר אליהם הנוף..). שורה תחתונה – מומלץ מאוד, אבל כדאי מראש לקבל פירוט מלא של המסלול ולתאם ציפיות עם הילדים. להביא: בגדי החלפה, מגבת, אוכל.
ערב – סיבוב בטיילת. מומלץ! חווית הערב/לילה שונה מהיום. אפילו זכינו להופעה במצודת פאפוס.
 
3. יום שלישי – השכמה מאוחרת, ארוחת בוקר ב10:00 בבית חב"ד, נסיעה ללאצ׳י ושייט ללגונה הכחולה. לא לוותר! בדיעבד, הייתי גם עושה באיזור לאצ׳י או באחד הכפרים בדרך לילה אחד או שניים. רציתי ולא הספקתי – קיאק ימי ובכלל, ספורט ימי שלא כל כך יקר. יש בלאצ׳י.
חזרה לפאפוס, ארוחת ערב בבית חב"ד התארגנות בדירה וסיבוב באיזור העיר העתיקה. מקום נחמד, אבל לדעתי עדיף ביום! יש קצת מבנים עתיקים, נק' תצפית ליד מסעדת Muse, רחבה יפה באיזור הבית משפט ועוד כמה מבנים ממסדיים. בניגוד לטיילת, מקום שקט ורגוע, מעט פאבים. אולי יתאים יותר לסיורון רומנטי.
 
4. יום רביעי – השכמה מאוחרת, ארוחת בוקר בבית חב"ד, פארק המים אפרודיטה, התארגנות לטיסה, החזרת רכב (17:30) ומשם לצ׳ק אין.
 
5. עלויות: טיסות – 760₪ לשלושתנו, דירה – 820₪, רכב שכור – 500₪ (חצי שכירות, חצי ביטוח), 72€ פארק אפרודיטה (3 כרטיסים, הזמנה באתר), 700€ במזומן לקניית אוכל ולאטרקציות. לא עשיתי שימוש בכרטיס באף עסק.. לא היה צורך.
 
6. כשרות – ממליץ להכנס לאתר של "צהר" ולקרוא על כשרות בחו"ל בכלל בקובץ שיש להם שם. ככל שיודעים יותר, אפשר להסתדר יותר (הכשרת כלים פשוטה, קניית ירקות ופירות, דג על האש בתוך נייר אלומיניום וכד'). בית חב"ד אחלה (כ40-50€ לארוחה בשביל שלושתנו), פיצה כשרה (taste of Israel) לא רחוק מהטיילת – ב15€ מקבלים פיצה ללא תוספות שהספיקה לשלושתנו.
 
7. אם הייתי ללא ילדים הייתי מוסיף לעצמי: ישיבה בטברנה, סיור בכפרים, מוזיאון אחד או שניים.
 
תודה רבה לך על הפלטפורמה של המידע
 

גם אתם רוצים לספר לנו על הטיול שלכם בפאפוס?

לחצו כאן לשליחת סיפור הטיול שלכם ואנו נעלה אותו לאתר. 

אז מה היה לנו?