לוגו האתר

חתונה בפאפוס

חתונה אזרחית בפאפוס

בשנים האחרונות אנו רואים צמיחה הולכת ועולה של מספר הזוגות הישראלים הבוחרים להתחתן בחתונה בקפריסין.

בעמוד זה נספק לכם את כל המידע בצורה המסודרת ביותר על איך ניתן לבצע את החתונה באופן מהיר ויעיל.

מדריך חתונה בקפריסין

מדריך זה יספק לכם מידע צעד אחר צעד איך מבצעים את כל תהליך החתונה וטיפול בניירות בדרך המהירה, היעילה והזולה ביותר.

 1. מועד החתונה – השאלה הראשונה שכדאי לשאול את עצמכם היא מתי תרצו להתחתן? העיריות בקפריסין מקיימות חתונות בכל ימי השבוע במהלך שעות הבוקר-צהריים מוקדמות. אם מעוניינים להתחתן בשבת או ראשון או בערב או במקום מחוץ לעירייה ישנה אגרה נוספת (פירוט כל האגרות מטה)
 2. טיפול בניירת או הפקת אירוע – השאלה השנייה שתרצו לשאול את עצמכם היא האם אתם מעוניינים רק בטיפול בניירת עבור החתונה האזרחית או בהפקת אירוע בקפריסין לכל המשפחה והחברים. אם רוצים רק לטפל בניירת ניתן לעבור את כל התהליך מקצה לקצה בתוך חודש אם מעוניינים בהפקת אירוע, מומלץ לתאם בין 3 חודשים לשנה מראש כדי שיהיה לאורחים זמן להיערך להגיע לחתונה בחו״ל
  בכל אופן ברגע שמתכננים לטוס למעלה מ 10 אנשים, כבר מומלץ להסתייע בחברת הפקות אשר בין היתר מטפלת גם בניירת. במידה ורוצים לטפל באופן עצמאי (זו כמובן גם הדרך הזולה ביותר) תוכלו לעקוב אחר השלבים הבאים:
  • הזמנת תמצית רישום ממשרד הפנים – ניתן לגשת למשרד הפנים ולבקש אותה או להזמין אונליין (לחצו כאן להזמנת תמצית רישום אונליין), הנפקת המסמך נדרשת עבור שני בני הזוג והיא מתבצעת ללא עלות. שימו לב – על תמצית הרישום להיות בתוקף של עד 3 חודשים ממועד החתונה, כלומר אם החתונה המתוכננת חלה בחודש יוני יש להוציא תמצית לא לפני חודש מרץ וכן הלאה.
  • הזמנת תעודת לידה – שימו לב את מסמך זה יש להזמין באנגלית – גם מסמך זה מונפק ללא עלות! (לחצו כאן להזמנת תעודת לידה)
  • כל המסמכים יגיעו בדואר לכתובת המופיעה בתעודות הזהות שלכם
  • הורידו את אפליקציית CamScanner – צלמו את המסמכים באיכות גבוהה (או סרקו אותם באמצעות סורק)
  • שלחו לתרגום, נוטריון ואפוסטיל (ראו סעיף 4).
 3. תיאום מועד מול העירייה – במקביל נפנה לעירייה על מנת לשריין את מועד החתונה המבוקש, שימו לב בקפריסין לפעמים לוקח זמן לענות למיילים לכן מומלץ לפנות גם בשיחת טלפון. מומלץ לפנות לעירייה כחודשיים מראש.
  באזור פאפוס ניתן להתחתן ב 3 עיריות – בכולן המחיר זהה. ניתן לחפש בגוגל את השם של העירייה בשילוב Weddings ולראות לאיזה אזור יותר מתחברים. כולן נמצאות במרחק של נסיעות מונית מהעיר פאפוס בעלות של 20-30 אירו לכיוון.
  • עיריית פאפוס (Pafos) – העירייה הגדולה ביותר והעמוסה ביותר מבין ה 3, על מנת להתחתן בעיריית פאפוס יש למלא את הטופס הזה באתר העירייה הרשמי. אלו פרטי ההתקשרות הרשמיים – Civil Marriages Office
   Tel:26822350, 26822353
   [email protected]
  • עיריית פאייה (Peiya) – עיר קטנה ורגועה יותר מפאפוס,
   צמודה אליה ומעט צפונית לה.
   [email protected]
   Tel: 357 26621244
  • עיריית ירוסקיפו (GEROSKIPOU)
   עיר שקטה ונעימה צמודה לפאפוס, לעירייה זו ניתן לפנות גם בפייסבוק וכמובן באתר
   Tel: 357 26960797, 357 26960823
   Email: weddings [email protected]
 4. תרגום נוטריוני – השלב הבא הוא שליחת המסמכים לתרגום נוטריוני – זהו תרגום רשמי אשר מטרתו היא להוכיח לרשויות בקפריסין שהנכם רווקים ורשאים להתחתן. ניתן למצוא באינטרנט חברות רבות אשר מספקות את השירות, אשר בד״כ גם כולל בתוכו את הסעיף הבא – אפוסטיל. מחירי התרגום, הנוטריון והאפוסטיל יחד נעים סביב ה 800-900 ש״ח לזוג רווקים.
  מבחינת הביצוע – למעשה יתרגמו כל אחד מהמסכים של בני הזוג, יכרכו אותם ביחד עם סרט נוטריוני אדום וחותמת רשמית של נוטריון, לאחר מכן ילקח המסמך ויעבור חותמת אפוסטיל. ניתן גם לבצע את התרגום בעצמכם על מנת לחסוך בתשלום, אך חובה להחתים נוטריון על המסמכים בכל מקרה. מסמכים ללא חותמת נוטריון וללא אפוסטיל לא יתקבלו בעירייה.
 5. חותמת אפוסטיל – זוהי חותמת רשמית של בית משפט או מוסד רשמי אחר במדינת ישראל אשר מאשרר את נכונות המסמכים והתרגום. לרוב הספק שיעסוק בתרגום יטפל בזה גם, אם תרצו לעשות את זה בעצמכם, ניתן לאחר התרגום והכריכה הנוטריונית לגשת למזכירות בית המשפט הקרוב לאזור מגוריכם ולבקש שיחתמו לכם, שירות האפוסטיל בבתי המשפט ניתן בימים א'-ה' בשעות 8:30 עד 13:30. עלות האפוסטיל: 34 ש"ח.
 6. אשרור מסמכיםלאחר קבלת כל המסמכים, בצעו סריקה או צילום איכותי נוסף של המסמכים ושלחו אותם לעירייה בה תיאמתם את החתונה, המטרה היא אשרור מראש של המסמכים על מנת להמנע מעגמת נפש אם חל בהם פגם כלשהו. חשוב לפנות בצורה מכובדת ויפה לנציגי העירייה ולבקש מהם לבחון את המסמכים ולתת לכם אישור כי הם תקינים ואתם יכולים להגיע להתחתן.
 7. הזמנת כרטיס טיסה ומלון – במידה ולא בחרתם בשירות מלא של חברת הפקה תוכלו להזמין טיסות באמצעות אתר SkyScanner ולינה באמצעות אתר Booking.
 8. טקס החתונה – ביום החתונה נגיע לעירייה מספר דקות לפני המועד המתואם ונוודא שזכרנו להביא איתנו דרכונים וטבעות שהינם בגדר חובה לביצוע הטקס.
  הטקס הוא טכני ומקבלים לקרוא טקסט מובנה שלא ניתן לשנות, נציג העירייה יקריא לכם ואח״כ תקריאו אחד לשני, בסיום הטקס תענדו טבעות ו… You may kiss the bride 🙂
 9. אפוסטיל בקפריסין – יש לוודא עם העירייה בה מתחתנים כי לאחר החתונה הם שולחים את המסמך הרשמי לחתימת אפוסטיל בקפריסין, העלות שונה בין העיריות ונעה בין 10 ל 30 אירו. לפעמים לוקח כ 24 שעות לקבל חזרה את המסמך ולכן מומלץ לקחת זאת בחשבון בהזמנת הטיסות והלינה.
 10. מעבר על הפרטים בצורה קפדנית – לאחר שקיבלתם את המסמך הסופי החתום, שימו לב לאיות השמות שלכם, למספר הדרכון המופיעים ולחותמות הרשמיות, שימו לב גם שיש חתימת אפוסטיל על המסמך. לאחר החזרה לארץ יהיה קשה יותר לתקן ולשנות את המסמך במקרה הצורך.
 11. מזל טוב! רישום בישראל – עם חזרתכם לארץ גשו למשרד הפנים (ניתן להזמין תור באינטרנט) עבור שינוי סטטוס. אין צורך לתרגם את המסמך הרשמי וניתן לגשת איתו ככה כמו שהוא. מזל טוב, אתם נשואים גם לפי מדינת ישראל! שימו לב כי יש להירשם במשרד הפנים תוך 30 יום ממועד החתונה הרשמי.
 12. עלויות:
  • הנפקת תמציות רישום ותעודת לידה – חינם.
  • תרגום, נוטריון ואפוסטיל – 800-1000 שח תלוי בספק.
  • אגרת חתונה בעירייה – 282 אירו, התשלום מתבצע לפני החתונה עצמה, בעירייה.
  • אפוסטיל בקפריסין – 10-30 אירו תלוי בעירייה.
  • עלות רישום במשרד הפנים הישראלי – חינם
  • עלויות טיסות ולינה – בהתאם להזמנה

הפקת חתונה בקפריסין

הרבה זוגות בוחרים לטוס עם קרובי המשפחה והחברים, לחופשת-חתונה הנמשכת 3-4 ימים בקפריסין, ניתן להפיק אירוע מ 10 משתתפים ואפילו עד 400. כאשר רוב החתונות נעות בין 30-120 אורחים ותלויות בתקציב.

 • המדריך הנ״ל מתייחס למצ״ב בו שני בני הזוג הינם ישראלים ורווקים.
 • יש לוודא את נכונות הפרטים מול העירייה, לוודא האם נדרשים מסמכים נוספים או כל שינוי בחוקים והנהלים אשר דורש התייחסות נוספת מהצד שלכם.
 • חתונה זה נושא חשוב – קחו ברצינות את התכנון, תקפידו על הדקויות, תבדקו את הקפריסאים ב 4 עיניים. התהליך פשוט אבל חשוב להקפיד בו.

במידה ורוצים הפקת אירוע חתונה עם אורחים ומשפחה, חלום שנמשך 3 ימים בקפריסין ניתן לפנות לחברת Overseas – הפקת אירועים בקפריסין המתמחה בהפקת וליווי חתונות במחוז פאפוס בפרט וקפריסין בכלל.

המדריך נכתב על ידי חברת Overseas.

אז מה היה לנו?