לוגו האתר

חובבי היסטוריה וארכיאולוגיה

357-56-306295+

פעיל בכל השנה

מתאים לביקור של כשעתיים

שעות פעילות:

פתוח כל יום
16/4 - 15/9: 08:30-19:30
16/9 - 15/4: 08:30-17:00

קברי המלכים

Tombs Of the Kings

הדירוג שלנו
4/5
קברי המלכים

קברי המלכים בפאפוס: מסע אל העבר המפואר של פאפוס

קברי המלכים הוא אחד מהאתרים הארכיאולוגיים המרשימים בפאפוס והוא נחשב לאטרקציית חובה לכל מי שמתעניין בארכיאולוגיה ובאתרים היסטורים. האתר, בדומה לפארק הארכיאולוגי נחשב לאתר מורשת של אונסק"ו. מתחם קברי המלכים הוא נקרופוליס (עיר מתים) מהתקופות ההלניסטית והרומית, ושימש כאתר קבורה לעשירי העיר פאפוס.

כדאי לדעת: למרות השם של המתחם לא נקברו במקום מלכים אמיתיים אלא נכבדים עשירים ואצילים מהתקופה ההלניסטית והרומית

הקברים התגלו בסוף המאה ה-19 ונחפרו על ידי ארכיאולוגים שונים במהלך השנים. האתר מורכב מקברים תת-קרקעיים שנחצבו בסלע מוצק, כאשר כמה קברים כוללים עמודים דוריים מרשימים וקירות ציורי פרסקו. הקברים פרוסים על פני שטח רחב שבנוי כמו מבוך תת קרקעי, והמבקרים בו יכולים להיכנס למתחמים השונים ולחקור את האזור.

שימו לב כי המקום נמצא בשטח פתוח, בימי הקיץ מומלץ להצטייד בכובע ומים.

במידה ואתם רוצים לבקר במקום אבל אין לכם הרבה זמן, מומלץ לבקר בקברים 4 ו-5 שנחשבים לקברים היפים ביותר במתחם.

האתר פתוח בכל השנה והמבקרים יכולים להגיע וללמוד על ההיסטוריהשל המקום, לראות את הארכיטקטורה ואת יצירות האמנות של הקברים.

עלויות:
מבוגר: 2.5 אירו
ילדים: חינם

מיקום האטרקציה

טיולים שמשלבים ביקור בקברי המלכים

במידה ואתם מעוניינים בטיול מודרך במקום, תוכלו למצוא מספר טיולים שמבצעים סיורים ברחבי פאפוס כולל ביקור בקברי המלכים. אחד הטיולים המומלצים הוא הטיול של חצי יום ברחבי העיר כולל כניסה לקברי המלכים

Powered by GetYourGuide

תיאור הקברים במתחם

קבר מספר 1

קבר זה לא נראה מרשים מידי מבחוץ, אבל הוא חקוק בסלע וממוקם חצי מעל הקרקע וחצי מתחתיה. הכניסה לקבר מובילה לתוך חדר קבורה שבו נמצאים חמישה מקומות קבורה למבוגרים ושני נישות קטנות לילדים. עדיין ניתן לראות שרידים של טיח צבעוני שכיסה את המשטחים הפנימיים של הקבר.

קבר מספר 2

קבר שבנוי כמו חצר מרכזית עם עמודים סביבה בסגנון שנקרא "דורי", המאפיין בניינים יווניים עתיקים. בכניסה לקבר יש מעבר במדרגות שיורדות לתוך הקבר. ממש בפתח הקבר, משני צידי הכניסה, יש שתי מזבחות שנראות כמו חזית של מקדש יווני. בצד ימין של הכניסה יש חדר הקבורה שבו נמצאות נישות להנחת המתים וגם סוגים אחרים של קברים שנקראים "קברי שאפט", שהם חפירות עמוקות באדמה.

קבר מספר 3

אחד הקברים הגדולים והמרשימים ביותר באתר. הוא כולל חצר מרכזית גדולה עם עמודים בסגנון יווני קלאסי. העמודים האלה תומכים בתקרה פתוחה שמעניקה למקום מראה של מקדש עתיק. החצר מוקפת בחדרי קבורה תת-קרקעיים, חלקם מעוטרים בציורי קיר מיוחדים.

קבר מספר 4

קבר שמכיל מערכות חדרים מסובכות יותר עם עמודים ופסלים יפים. הקבר כולל חצר פנימית מוקפת חדרים קטנים ששימשו לאחסון חפצים יקרי ערך. העמודים המקשטים את החצר מעוטרים בצורה מורכבת ויפה, מה שנותן לקבר מראה יוקרתי. הקבר מחולק לכמה חדרים, שכל אחד מהם מעוצב בצורה ייחודית ומראה את המעמד הגבוה של הנקברים.

קבר מספר 5

קבר שמעוצב בסגנון יווני עתיק עם חצר מרכזית (אטריום), שסביבה עומדים 12 עמודים. הכניסה לקבר היא דרך מדרגות מובילה לפתח בצורת קשת, כשהקבר מוקף במרפסות מכל הצדדים, הקבר הגדול נמצא בעומק של 5 מטר כשמרכז החצר שלו יש באר,בנוסף ניתן למצוא בו חדר טקסזים שבו נערכו טקסי קבורה שונים

כניסה לאחד הקברים במתחם קברי המלכים של פאפוס
כניסה לאחד הקברים במתחם קברי המלכים של פאפוס

קבר מספר 6

קבר שכולל את המעבר הארוך ביותר שנחפר בקפריסין, עם דרמוס (שביל או מסדרון ארוך המוביל אל קבר) באורך של כ-20 מטרים שרובו מכוסה בקשת. בפנים נמצאת באר שנגישה דרך מדרגות. מול הבאר ישנם שני נישות שבהן הוצעו מאכלים ומשקאות למתים. הקבר כולל גם חדר קבורה מרכזי עם שלוש נישות וקבר שאפט.

קבר מספר 7

קבר שמוכר גם כ"פליואקליסיה" בגלל שהוא הוסב לכנסייה בעבר, הוא הקבר הצפוני ביותר ושמור היטב. ניתן לראות שרידי טיח ואדריכלות דורית עם מטופות וטריגליפים. בצידי הקבר חקוקות נישות ואוסואריות ששימשו לאחסון עצמות כאשר הקברים נעשו לשימוש חוזר.

קבר מספר 8

הקבר הזה שונה מהשאר, עם סלע מרכזי שסביבו מסדרון ונישות קבורה מסודרות סביבו. במרכז הקבר נמצאה נישה ראשית שסביבה נתגלו פסלי אבן של נשרים, שהם סמל המלכות של הפטולמאים, מה שמעלה את ההשערה שגופו של מלך מדינסטיית הפטולמאים נקבר כאן.

קרדיט: Tombs Of the Kings

שאלות נפוצות

השם נובע מהדמיון לאדריכלות של קברים מלכותיים, למרות שלא קבורים בהם מלכים אמיתיים.

הקברים חקוקים בסלע ובנויים בסגנון המדמה בתים רומיים, עם עמודים ופסיפסים.

כן, יש דמי כניסה סמליים המשמשים לתחזוקת האתר.

שעות הפתיחה משתנות לפי העונה, אך בדרך כלל האתר פתוח משעות הבוקר עד לשקיעה.

ישנה חנייה גדולה בכניסה לאתר שמשרתת את המבקרים.

 

 

 

אז מה היה לנו?

Powered by GetYourGuide