לוגו האתר
חיפוש
Close this search box.
הלגונה הכחולה פאפוס

פאפוס קפריסין

פאפוס – היא יעד מפתיע שממוקם במרחק קצרצר מישראל (סך הכל 40 דקות טיסה). פאפוס ממוקמת בקצה הדרום מערבי של קפריסין ונחשפה לקהל הישראלי בעיקר לאחר שחברת התעופה ריינאייר פתחה את הטיסות הישירות והיומיות לשדה התעופה שבמקום.

כמה עובדות על פאפוס

פאפוס קפריסין (Pafos) היא העיר הקטנה ביותר מבין הערים המרכזיות בקפריסין וממוקמת כמה מפתיע במחוז העונה לשם… פאפוס. אבל שלא טעו היא אומנם קטנה בגודל הפיזי שלה, אך גדולה בהיצע האטרקציות ותחומי העניין שהיא מציעה למטיילים באזור. רוצים לדעת על כמה היא גדולה בהיצע? בשנת 2017 פאפוס הקטנה נבחרה להיות בירת התרבות של אירופה כולה! ואירחה פסטיבלים, תצוגות אירועים ועוד.

מחוז פאפוס

מחוז פאפוס שבו כאמור נמצאת העיר פאפוס עצמה, הוא אחד מששת המחוזות של קפריסין (פמגוסטה, לרנקה, לימסול, ניקוסיה, קירינה, פאפוס), המחוז מתחיל מאזור סלע אפרודיטה לכיוון שמורת הטבע אקמס. במחוז ניתן למצוא ארבע עיירות מרכזיות:

  • פאפוס (Paphos) – העיר המרכזית.
  • יורוסקיפו (Geroskipou) – באזור יורוסקיפו ניתן למצוא את נקודות העניין המרכזיות הבאות: פארק המים אפרודיטה, לונה פארק פאפוס, טברנת קוסטס קנולי.
  • פוליס (Polis) –  באזור פוליס ניתן למצוא את הלגונה הכחולה שבלאצ'י.
  • פאיה (Pegeia) – באזור פאיה ניתן למצוא את נקודות העניין המרכזיות הבאות: קורל ביי, גן החיות של פאפוס, הספינה הטרופה, מערות הים, קניון אבקס.

בנוסף לערים המרכזיות ישנם כ120 כפרים וקהילות קטנות נוספות, כמו גם נקודות עניין נוספות דוגמת חוף לארה (חוף צבי הים), שמורת אקמס (Akamas), יער פאפוס ועוד).

 

מבנה העיר פאפוס

העיר פאפוס מחולקת לשני חלקים עיקריים פאפוס העליונה (האזור שבו נמצא בית העירייה והשוק) ופאפוס התחתונה (אזור הטיילת, הקניון, רחוב הברים והפארק הארכיאולוגי).

 

נהיגה בקפריסין

בקפריסין, בדומה לאנגליה, הנהיגה היא בצד שמאל ולכן חשוב מאוד לשים לב כאשר שוכרים רכב בפאפוס, שאת הנהיגה יש לעשות בצורה הפוכה מהארץ ובעיקר כאשר נכנסים או יוצאים מכיכר או צומת. אגב לא פחות חשוב להסתכל לשני הכיוונים כשחוצים את הכביש (הרכבים מגיעים מהכיוון ההפוך למה שאנחנו רגילים בארץ).

 

שעון קפריסין

לפחות בחלק הזה אנחנו די מתואמים. ישראל וקפריסין חולקים את אותו אזור זמן אז בחלק הזה אפשר להיות רגועים.

 

מזג אוויר בפאפוס

ברמת העיקרון, מזג האוויר בפאפוס די דומה למזג האוויר בארץ, כאשר בעונת החורף הטמפרטורות נמוכות יותר בכ1-2 מעלות. כמובן שהטמפרטורה יורדת ככל שמתקרבים לאזור הרי הטרודוס שלרוב מתכסים בשלג בעונת החורף הקרה.

מקווה שהפוסט הקצר עזר לכם קצת להכיר את אזור פאפוס, במידה ואתם זקוקים למידע נוסף, כתבו לנו ונשמח לעדכן.

יאסו!