חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אוהבי טבע ונוף

פעיל בכל השנה

מתאים לביקור של כחצי שעה

שעות פעילות:

פתוח 24 שעות

הספינה הטרופה

Edro III Shipwreck

הדירוג שלנו
5/5
הספינה הטרופה בפאפוס

הספינה הטרופה שבפאפוס היא ספינה מפורסמת בשם האדרו השלישי הממוקמת במרחק נסיעה קצר מהעיר ונחשבת לאחת האטרקציות הנופיות הפופולריות באזור.

מדובר בספינת משא שנבנתה בשנת 1966 ושימשה במשך השנים להובלת מגוון סחורות. בחודש דצמבר 2011 בזמן שהובילה מטען מלימסול לרודוס תחת דגל סיירה ליאון, נתקלה הספינה בים סוער ומזג אויר גרוע אשר גרמו לה לעלות על שרטון הסמוך לחופי פיאיה שבקפריסין. הצוות שהיה בספינה חולץ אך הספינה נותרה תקועה על הסלעים כשהיא נטויה בזווית של 11-12 מעלות..

בתחילה ניסו השלטונות לגרור את הספינה מהסלעים, אך מאמציהם לא צלחו, ולבסוף הוחלט להשאיר את הספינה במקומה מה שהפך אותה לאטרקציה תיירותית פופולרית המככבת בצילומים רבים.

במהלך השנים הספינה הפכה גם לחלק חשוב מהמערכת האקולוגית המקומית, המשמשת כשונית מלאכותית ומספקת בית גידול למגוון של מיני דגים ויצורים ימיים אחרים.

בסמוך לספינה תוכלו לראות את מערות הים, אילו סדרה של תצורות גיר טבעיות שנשחקו על ידי הים במשך אלפי שנים, כאשר המיקום של הספינה לצד מערות הים רק מוסיפות לקסם של האזור, ומספקות סביבה טבעית יפהפייה וייחודית אשר מושכים צלמים רבים, שמצלמים תמונות מדהימות של הספינה החלודה על רקע מערות הים.

עם זאת, הספינה הטרופה אינה נטולת מחלוקת. אנשי איכות הסביבה העלו חששות לגבי השפעת הספינה על המערכת האקולוגית הימית המקומית. לטענתם, המתכת החלודה ופסולת אחרת מהספינה עלולה לפגוע בחיי הים ולשבש את האיזון העדין של המערכת האקולוגית. חלקם קראו להסיר את הספינה, בעוד אחרים טוענים שיש להשאירה כחפץ היסטורי.

למרות חששות אלה, הספינה הטרופה אדרו השלישית ממשיכה למשוך מבקרים לאזור, והיא נותרה דוגמה מרתקת לכוחו של הטבע ולסכנות הים.

במידה והגעתם למקום מומלץ לשבת בבית הקפה Oniro by the sea הסמוך ממנו תוכלו לצפות בים ובספינה שברקע, תוך כדי לגימת בירה קרה, כוס קפה או גלידה טעימה.

הגעה למקום

מכיוון שאין תחבורה ציבורית לאזור, הדרך הנוחה ביותר להגיע למקום היא על ידי רכב שכור או באמצעות טיולים מאורגנים העוברים במקום

שימו לב: הגישה לספינה עצמה אסורה

מיקום האטרקציה

אז מה היה לנו?

Powered by GetYourGuide