מרחצאות אדוניס

מרחצאות אדוניסAdonis Baths

מרחצאות אדוניס נמצאים במרחק לא רב מפאפוס, בתוך סביבה אקזוטית אשר בה יכולים המבקרים לראות שני מפלים הזורמים באזור, כדאי ומומלץ לעלות גם למפל העליון, זהו מקום מושלם למנוחה, צילומים ורגיעה קצרה.

שימו לב שהנסיעה לאזור כוללת דרך קופצנית ומאובקת האורכת כרבע שעה, אך עבירה לכל סוגי הרכבים. במקום ניתן לשבת בבית הקפה שבמקום, לשכב על מיטות נוח  להקשיב לשקט שמסביב ובימים חמים אף לקפוץ למי המפל להתרעננות.
מעל הבריכה במקום ישנו גזע עץ, עליו ניתן לטפס ולקפוץ ממנו לבריכה הקרירה, היזהרו בקפיצות.

אגב למי שמגיע לאיזור עם ילדים, היו ערוכים לשאלות לגבי הפסלים העירומים של אדוניס ואפרודיטה 🙂 .

שימו לב: לרוב ישנם לא מעט חרקים באיזור, היו ערוכים לכך מראש.

הסיפור המיתולוגי

לסיפור אדוניס מספר גרסאות שונות, אנו נביא את אחת הגירסאות

אדוניס הוא אל התשוקה והיופי ואהובה של האלה אפרודיטה במיתולוגיה היוונית, על פי המיתולוגיה, ארטמיס אלת הציד קינאה באהבה שבין אדוניס לאפרודיטה וניסתה למצוא דרך להרוג את אדוניס. היא זרקה שקדים מוזהבים לתוך המרחצאות בכדי לנסות ולמשוך את תשומת ליבו.פוסידון אלוהי הים ראה את הנעשה ואת מה שאמור להתרחש ולכן כיסה את השקדים בשיטפון כדי למנוע מאדוניס לטבוע. לאחר סיכול המזימה עלתה בראשה ארטמיס תוכנית אחרת, היא פנתה למרס, אלוהי המלחמה, וביקשה ממנו ולדחוף את ההר על אדוניס אשר רחץ במרחצאות.

שוב פוסידון נחלץ לעזרה ועצר את הסלעים אשר החלו לנוע למורד ההר. אדוניס לא היה כל כך בר מזל שכן יום אחד כאשר יצא לצוד, אדם שעסק בציד חזירי בר חשב בטעות שהוא חזיר ופצע אותו אנושות. הוא חזר בשארית כוחותיו למרחצאות אך מת לבסוף בזרועותיה של אפרודיטה.

אפרודיטה שלא יכלה לאבד את אדוניס האהוב התחננה אליו כי ישוב חזרה ארצה בכל שישה חודשים. אדוניס הסכים לבקשתה וכך למעשה נולדה עונת הסתיו שמבשרת, על פי המיתולוגיה, את שיבתו של אדוניס ארצה.

 

עלויות : 9 אירו למבוגר, 7 אירו לילד


 

שווה לנסות לבדוק גם את

הספינה הטרופה בפאפוס

ספינה טרופה

Edro III Shipwreck מרחק קצר ממערות הים של פאיה, נמצאת ספינה טרופה בשם אדרו השלישי. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.