לוגו האתר
חיפוש
Close this search box.

מתאים לכל גיל

357-96-321335+

פעיל בכל השנה

מתאים לביקור של כ-4 שעות

שעות פעילות:

פתוח כל יום
עונת הקיץ: 09:00-20:00
עונת החורף: 09:00-17:00

מרחצאות אדוניס

Adonis Baths

הדירוג שלנו
5/5
מפלי אדוניס

מרחצאות אדוניס נמצאים בכפר קילי במרחק נסיעה קצר מהעיר פאפוס. המפלים ממוקמים בתוך סביבה אקזוטית שבה יכולים המבקרים לראות שני מפלים הזורמים באזור מפל עליון ומפל תחתון. אף על פי שהמפל התחתון הוא הזמין יותר כדאי ומומלץ לעלות גם למפל העליון, זהו מקום מושלם למנוחה, צילומים ורגיעה קצרה.

שימו לב: הנסיעה לאזור כוללת דרך קופצנית ומאובקת האורכת כרבע שעה, אך עבירה לכל סוגי הרכבים. במקום ניתן לשבת בבית הקפה שבמקום, לשכב על מיטות נוח להקשיב לשקט שמסביב ובימים חמים להיכנס למי המפל להתרעננות. מעל הבריכה במקום ישנו גזע עץ, עליו ניתן לטפס ולקפוץ ממנו לבריכה הקרירה, היזהרו בקפיצות

מספר דגשים:

  • מי שמגיע לאזור עם ילדים, היו ערוכים לשאלות לגבי הפסלים העירומים של אדוניס ואפרודיטה .
  • שימו לב כי לרוב ישנם לא מעט חרקים באזור, היו ערוכים לכך מראש וקחו איתכם ספרי נגד יתושים
  • במידה ואתם נמצאים ללא רכב תוכלו להזמין טיול העובר באזור - הזמנת טיולים לאזור מפלי אדוניס

הסיפור המיתולוגי

לסיפור אדוניס מספר גרסאות שונות, אנו נביא את אחת הגרסאות

אדוניס הוא אל התשוקה והיופי ואהובה של האלה אפרודיטה במיתולוגיה היוונית, על פי המיתולוגיה, ארטמיס אלת הציד קינאה באהבה שבין אדוניס לאפרודיטה וניסתה למצוא דרך להרוג את אדוניס. היא זרקה שקדים מוזהבים לתוך המרחצאות בכדי לנסות ולמשוך את תשומת ליבו.

פוסידון אלוהי הים ראה את הנעשה ואת מה שאמור להתרחש ולכן כיסה את השקדים בשיטפון כדי למנוע מאדוניס לטבוע. לאחר סיכול המזימה עלתה בראשה ארטמיס תוכנית אחרת, היא פנתה למרס, אלוהי המלחמה, וביקשה ממנו ולדחוף את ההר על אדוניס אשר רחץ במרחצאות.

שוב פוסידון נחלץ לעזרה ועצר את הסלעים אשר החלו לנוע למורד ההר. אדוניס לא היה כל כך בר מזל שכן יום אחד כאשר יצא לצוד, אדם שעסק בציד חזירי בר חשב בטעות שהוא חזיר ופצע אותו אנושות. הוא חזר בשארית כוחותיו למרחצאות אך מת לבסוף בזרועותיה של אפרודיטה.

אפרודיטה שלא יכלה לאבד את אדוניס האהוב התחננה אליו כי ישוב חזרה ארצה בכל שישה חודשים. אדוניס הסכים לבקשתה וכך למעשה נולדה עונת הסתיו שמבשרת, על פי המיתולוגיה, את שיבתו של אדוניס ארצה.

עלויות:
מבוגר: 9 אירו
ילד: 7 אירו

מיקום האטרקציה

קרדיט: Adonis Baths