לוגו האתר

מתאים לכל גיל

357-96-321335+

פעיל בכל השנה

מתאים לביקור של כ-4 שעות

שעות פעילות:

פתוח כל יום
עונת הקיץ: 09:00-20:00
עונת החורף: 09:00-17:00

מרחצאות אדוניס

Adonis Baths

הדירוג שלנו
5/5
מפלי אדוניס

מרחצאות אדוניס ממוקמים בכפר קילי, במרחק נסיעה קצר מהעיר פאפוס. המפלים נמצאים בסביבה אקזוטית, שבה יכולים המבקרים לראות שני מפלים הזורמים באזור - מפל עליון ומפל תחתון. אף על פי שהמפל התחתון הוא הזמין יותר, כדאי ומומלץ לעלות גם למפל העליון. זהו מקום מושלם למנוחה, צילומים ורגיעה קצרה.

שימו לב: הנסיעה לאזור כוללת דרך קופצנית ומאובקת האורכת כרבע שעה, אך היא עבירה לכל סוגי הרכבים.

במקום ניתן לשבת בבית הקפה המקומי, לשכב על מיטות נוחות, להקשיב לשקט שמסביב ובימים חמים להיכנס למי המפל להתרעננות. מעל הבריכה ישנו גזע עץ, עליו ניתן לטפס ולקפוץ ממנו לבריכה הקרירה. היזהרו בעת הקפיצה.

מספר דגשים:

  • מי שמגיע לאזור עם ילדים, היו ערוכים לשאלות לגבי הפסלים העירומים של אדוניס ואפרודיטה .
  • שימו לב כי לרוב ישנם לא מעט חרקים באזור, היו ערוכים לכך מראש וקחו איתכם ספרי נגד יתושים
  • במידה ואתם נמצאים ללא רכב תוכלו להזמין טיול העובר באזור - הזמנת טיולים לאזור מפלי אדוניס

 

Powered by GetYourGuide

הסיפור המיתולוגי של אדוניס

לסיפור אדוניס מספר גרסאות שונות, אנו נביא את אחת הגרסאות

אדוניס הוא אל התשוקה והיופי ואהובה של האלה אפרודיטה במיתולוגיה היוונית, על פי המיתולוגיה, ארטמיס אלת הציד קינאה באהבה שבין אדוניס לאפרודיטה וניסתה למצוא דרך להרוג את אדוניס. היא זרקה שקדים מוזהבים לתוך המרחצאות בכדי לנסות ולמשוך את תשומת ליבו.

פוסידון, אל הים, ראה את הנעשה וכיסה את השקדים בשיטפון כדי למנוע מאדוניס לטבוע. לאחר סיכול המזימה, ארטמיס תכננה תוכנית אחרת ופנתה למרס, אל המלחמה, בבקשה לדחוף את ההר על אדוניס בעת שרחץ במרחצאות.

שוב, פוסידון נחלץ לעזרה ועצר את הסלעים שנעו למורד ההר. אך אדוניס לא היה כל כך בר מזל, שכן יום אחד, כאשר יצא לצוד, צייד חשב בטעות שהוא חזיר ופצע אותו אנושות. הוא חזר בשארית כוחותיו למרחצאות, אך מת לבסוף בזרועותיה של אפרודיטה.

אפרודיטה שלא יכלה לאבד את אדוניס האהוב התחננה אליו כי ישוב חזרה ארצה בכל שישה חודשים. אדוניס הסכים לבקשתה וכך למעשה נולדה עונת הסתיו שמבשרת, על פי המיתולוגיה, את שיבתו של אדוניס ארצה.

ציוד מומלץ

מומלץ להביא איתכם בגדי ים, מגבות, קרם הגנה ונעליים נוחות להליכה. 

עלויות:
מבוגר: 15 אירו
ילד: 10 אירו

מיקום האטרקציה

טיול באגי באקאמאס כולל ארוחת צהריים ומפלי אדוניס

יום טיול מרתק המתחיל במרכז פאפוס, שם תקבלו תדרוך בטיחותי מקיף. לאחר מכן תתחילו בנסיעה מרגשת למערות הים שם תוכלו לעצור לצילום נוף עוצר נשימה. משם תמשיכו למפרץ לארה (Lara Bay), הנקרא גם מפרץ הצבים, שם תוכלו לשחות במים הקרים והצלולים או ליהנות מהנוף בצל.

במהלך הנסיעה הלאה תגיעו למפלי אדוניס (Adonis Falls), שם תעצרו להפסקה ולרחצה במים הקפואים של המפלים. האזור מציע נופים מדהימים ודרכים מרגשות שמתאימות לנסיעת באגי. לאחר מכן תמשיכו למסעדה כפרית בה תוגש לכם ארוחת צהריים קפריסאית מסורתית – חוויה שחובה לנסות.

הפעילות נמשכת כ-6 שעות וכוללת את כל הציוד הנדרש, כולל משקפי מגן. יש להביא בגדים נוחים, בגדי ים, מגבת, כובע, קרם הגנה ורישיון נהיגה. מומלץ להימנע מלבישת בגדים שיכולים להתלכלך, מכיוון שהנסיעה עשויה להיות מאובקת. כל המשתתפים יקבלו הודעה עם פרטים נוספים יום לפני הטיול, כולל הנחיות הגעה ונקודות מפגש.

דגשים חשובים

הטיול אינו מתאים לילדים מתחת לגיל 2, נשים בהריון, אנשים עם בעיות גב, תינוקות מתחת לגיל שנה ואנשים מעל גיל 70. חשוב לשים לב שאין לצרוך אלכוהול או סמים במהלך הפעילות, ואין ללבוש נעליים עם עקבים גבוהים.

Powered by GetYourGuide
קרדיט: Adonis Baths

אז מה היה לנו?

Powered by GetYourGuide