לוגו האתר
חיפוש
Close this search box.

לחובבי ההיסטוריה

פעיל בכל השנה

מתאים לביקור של כחצי שעה

שעות פעילות:

16/4-15/9: 08:30-19:30
16/9-15/4: 08:30-17:00

מצודת פאפוס

Paphos Castle

הדירוג שלנו
3/5
מצודת פאפוס

מצודת פאפוס היא נקודת ציון מרשימה הממוקמת בקצה טיילת נמל פאפוס, והיא אחת מאתרי התיירות המוכרים והפופולריים ביותר באי. הטירה מתוארכת למאה ה-13, ויש לה היסטוריה עשירה ומגוונת, לאחר ששימשה כמבצר, בית סוהר ומקום אחסון למלח.

הטירה נבנתה במקור על ידי משפחת לוסיניאן, שושלת מלכותית ששלטה בקפריסין בין 1192 ל-1489, כמבנה הגנתי כדי להגן על נמל פאפוס, שהיה נמל מסחרי חשוב באותה תקופה. בתחילה נבנה המקום כמגדל בצורת ריבוע, ולאחר מכן הורחבה כך שתכלול ביצורים נוספים וחפיר.

במהלך מאות השנים, הטירה עברה שינויים ותוספות רבות, כאשר כל שליט עוקב הותיר את חותמו על המבנה. במאה ה-16, הוונציאנים כבשו את קפריסין והשתמשו בטירה כבית סוהר. בתקופה העות'מאנית שימשה הטירה כמקום אחסון למלח, שהיה מצרך חשוב למסחר. מאוחר יותר השתלטו הבריטים על קפריסין והשתמשו בטירה כמחסן מלח ותחנת משטרה.

כיום משמשת הטירה כאטרקציה תיירותית פופולרית ומרכז תרבותי בה אם תרצו תוכלו לבקר (לטעמי לא חובה) . הטירה מנוהלת על ידי מחלקת העתיקות, ופתוחה למבקרים כל השנה. המבקרים במקום יכולים לחקור את החדרים והמסדרונות שלה, ולהתבונן בנופים המדהימים של הנמל מהקירות שלה.

אחד המאפיינים הבולטים של הטירה הוא המגדל בצורת ריבוע, שהיה המבנה המקורי שנבנה על ידי הלוסיגננים. המגדל בגובה ארבע קומות, והוא עשוי מאבן גיר מקומית. למגדל קירות עבים וחלונות צרים, שאפשרו למגינים להדוף בקלות תוקפים. המבקרים יכולים לטפס לראש המגדל וליהנות מנופים פנורמיים של הנמל והנוף שמסביב.

מאפיין חשוב נוסף של הטירה הוא החצר הפנימית שלה, שנוספה בתקופה העות'מאנית. החצר מוקפת חומות גבוהות, ויש לה קשת אבן גדולה המובילה לכניסה. החצר שימשה לאגירת מלח בתקופה העות'מאנית, והמבקרים עדיין יכולים לראות ערימות גדולות של מלח בתצוגה.

בטירה יש גם כמה חדרים וחדרים, ששימשו למטרות שונות במהלך השנים. אחד החדרים המעניינים ביותר הוא הקפלה, שנמצאת בקומה השנייה של המגדל. הקפלה מעוטרת בציורי קיר ובאייקונות דתיות, ושימשה את הלוסיגננים כמקום פולחן.

המבקרים בטירה יכולים גם לחקור את המוזיאון הקטן הממוקם בקומת הקרקע. המוזיאון מכיל אוסף של חפצים ותערוכות הקשורות להיסטוריה של הטירה והעיר פאפוס. חלק מהחפצים המוצגים כוללים כלי נשק, כלי חרס ותכשיטים.

לאורך השנה מתקיימים בטירה מגוון אירועי תרבות ותערוכות. אירועים אלו נעים מקונצרטים ומופעי תיאטרון ועד לתערוכות אמנות וסדנאות כשהמפורסם שבהם הוא פסטיבל התרבות הפתוח של העיר המקיים בחודש ספטמבר. הטירה היא גם מקום פופולרי לחתונות ולאירועים מיוחדים אחרים, והנופים המדהימים והאווירה ההיסטורית שלה הופכים אותה למקום ייחודי ובלתי נשכח לכל אירוע.

בשנים האחרונות עברה הטירה שיפוצים נרחבים על מנת להבטיח את שימורה לדורות הבאים. שיפוצים אלו כללו תיקונים בגג, התקנת מערכות תאורה ושמע חדשות והוספת תערוכות ותצוגות חדשות. הטירה הפכה גם נגישה יותר למבקרים עם מוגבלויות, עם התקנת רמפות ומאפייני נגישות נוספים.

עלות כניסה: 2.5 אירו לאדם

מיקום האטרקציה

שמות נוספים: טירת פאפוס