מפלי מילומריס - פאפוס | המדריך המלא למטיילים באזור פאפוס קפריסין
מפלי מילומריס

מפלי מילומריס

Millomeris Waterfalls

באזור הדרום מזרחי של הכפר פאנו פלטרס נמצאים מפלי מילומריס, זהו מפל יפייפה שבו המים נופלים מגובה של כ-15 מטר ונחשב לאחד ממפלי המים הטבעיים הגבוהים בקפריסין, מפל זה לא היו מוכר כל כך עד לשנים האחרונות, מכיוון שהמיקום והדרך אליהם לא היו נגישים. בשנים האחרונות בוצעו במקום עבודות הנגשה אשר מאפשרים למבקרים הרבים להגיע סמוך מאוד למפל להתרשם מיופיו ולטבול במי המפל הקרים. מבחינת המסלול מדובר במסלול קצר מאוד מבחינת הליכה, אם כי הדרך למטה עם רכב עד לנקודה ממנה יוצאים להליכה היא בשביל עפר מתפתל וצר.

שימו לב למפלי מילומריס קיימות שתי כניסות

האחת מלמעלה, ממש בכניסה לכפר פאנו פלאטרס, מכניסה זו ההליכה היא כחצי שעה לכל צד (כולל עליות וירידות בהתאם).

הכניסה השנייה ומומלצת יותר לטעמי (במיוחד אם אתם עם ילדים) היא בעלת גישה קרובה יותר למפלים, כדי להגיע אליה יש לפנות ימינה בכניסה לכפר לכיוון העיירה Moniatis, לאחר נסיעה של כקילומטר אחד מגיעים לצומת T, פונים שוב ימינה לדרך סלולה, עבירה ונוחה לכל סוגי הרכבים, לאחר מכן יורדים כ-2 ק"מ לכיוון המפל. במקום קיימת חנייה נוחה ומשם מגיעים למפל אשר נמצא במרחק של כ-3 דקות הליכה ו-40 מדרגות.

ניווט למפלי מילומריס
המסלול לכניסה השנייה

טיפ קטן – המפות של גוגל לא ממש מכירות את הכניסה השניה ולכן למי שמעוניין להגיע לכניסה זו מומלץ להשתמש באפליקציות ניווט אחרות דוגמת Maps.me  ווייז וכו'

 

מקומות לינה באיזור הכפר פלטרס


 

תודה מיוחדת לאלחנן חברינו בקבוצת הפייסבוק על הטיפ בנוגע לכניסות השונות למפל.לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גלילה למעלה