חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חובבי טבע

פעיל בכל השנה

מתאים לביקור של כחצי שעה

שעות פעילות:

תמיד פתוח

הגשרים הווניציאנים

Venetian Bridges

הדירוג שלנו
5/5
גשר צלפוסט

הגשרים הוונציאנים ובראשם גשר צלפוס, הם גשרים אשר נבנו בתקופה האימפריה הוונציאנית אשר שלטה על קפריסין והאזור. הגשרים מאופיינים בסגנון הארכיטקטוני הייחודי שלהם, הכולל קשתות מחודדות, חלונות קטנים וקירות אבן.

אחת הדוגמאות הבולטות והמוכרות ביותר לגשר ונציאני היא גשר צלפוס (Tzelefos Bridge / Kelefos bridge), הממוקם בהרי הטרודוס בקפריסין. זהו גשר אשר נבנה במאה ה-15 ונחשב לאחת הדוגמאות הטובות ביותר של הנדסת גשרים ונציאנית.

גשר צלפוס הוא גשר אבן חד-קשתי אשר נבנה מעל נחל צלפוס אשר משווה לו מראה רומנטי וייחודי. הגשר נבנה באמצעות אבן גיר מקומית וכולל קשת עגולה ומרשימה.

כאשר תגיעו למקום תוכלו לעלות על הגשר עצמו, אך עשו זאת בזהירות מכיוון שהחלק העליון כולל מעקה נמוך מאוד, במיוחד הקפידו כאשר את נמצאים במקום על ילדים.

במהלך השנים עבר גשר צלפוס מספר תיקונים ושיפוצים, בעיקר בשנת 1927 כאשר חוזק בבטון. כיום, הגשר מהווה אטרקציה תיירותית פופולרית ונחשב לנקודת ציון היסטורית ותרבותית משמעותית בקפריסין.

גשר צלפוסט

בנוסף לגשר צלפוס, ישנם עוד כמה גשרים ונציאניים בולטים באזור הים התיכון, כולל פונטה דיי סוספירי (גשר האנחות) בוונציה, איטליה, ואמת המים של קאמרס בלרנקה, קפריסין. גשרים אלו הם לא רק פלאים הנדסיים אלא גם ציוני דרך היסטוריים ותרבותיים חשובים המציעים הצצה אל ההיסטוריה והארכיטקטורה העשירה של האימפריה הוונציאנית.

המקום עצמו נגיש לכלי רכב ולמעשה ניתן להגיע עם הרכב ממש עד לגשר עצמו, במקום ישנם ספסלים קטנים לשבת וליהנות מפינת החמד שבאזור.

אם יש לכם זמן מומלץ מאוד לעשות פיקניק במקום על אחד השולחנות הממוקמים במקום ולצאת לטיול רגלי במורד הזרם.
אגב בונוס קטן נוסף היא הדרך לגשר, הדרך עצמה עוברת דרך יער יפיפה ומרשים.

לתשומת ליבכם הדרך מPano Pangaia ל- Tzelefos Bridge לא עבירה לכלי רכב, לכן מי שרוצה לעלות לכיוון גשר צלפוס / אומודוס מומלץ שיעלה דרך כביש F616 או כביש E601.

מקומות לינה באזור הרי הטרודוס

מיקום האטרקציה

אז מה היה לנו?

Powered by GetYourGuide